NATYCHMIASTOWE PRZELEWY ELIXIR JUŻ W NASZYM BANKU

Od dzisiaj w Banku Spółdzielczym w Chłopiach dostępny jest kanał płatności natychmiastowych: Express Elixir.

Express Elixir – Przelew natychmiastowy

Z Express Elixir w kilka sekund bezpiecznie przelejesz pieniądze z banku do banku – przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

Przelew natychmiastowy można zrealizować tak samo łatwo jak tradycyjny. Wystarczy zalogować się do swojego konta przez system bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną i wybrać opcję natychmiastowego przelewu Express Elixir. Po zaakceptowaniu transakcji pieniądze trafią do odbiorcy nawet w kilka sekund – szybko i bezpiecznie. Istnieje również możliwość realizacji przelewu w formie papierowej w dowolnym Oddziale Banku Spółdzielczego w Chłopicach.

Zalety systemu Express Elixir:

  • dostępność – przelew natychmiastowy Express Elixir jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku,
  • szybkość – przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiast – większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy,
  • wygoda – wystarczy zalogować się do swojego konta przez system bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną banku i dokonać płatności,
  • bezpieczeństwo – Express Elixir obsługuje KIR, czyli instytucja, która od 25 lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce.

Opłaty

  • Przelew Express Elixir realizowany przez system bankowości internetowej, aplikację mobilną EBO MOBILE PRO – 5,00 zł
  • Przelew Express Elixir realizowany w formie papierowej w Centrali lub Oddziale BS Chłopicach – 10,00 zł

Limit transakcji dla Zlecenia wynosi 20 000,00 złotych (PLN).

Banki obsługujące Express Elixir tabela dostępności.

Warto wiedzieć

Czy w ramach Express Elixir mogę wykonać przelew natychmiastowy w walucie obcej?

Przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir realizowane są wyłącznie w polskich złotych (PLN).

Czy Express Elixir umożliwia przekazanie pieniędzy za granicę?

Przelewy w Express Elixir realizowane są tylko pomiędzy bankami na terytorium Polski.

Czy realizacja wymaga podpisania jakiejś umowy lub aneksu?

Korzystanie z przelewów natychmiastowych nie wymaga podejmowania żadnych dodatkowych czynności, podpisywania umów etc.

W jaki sposób mogę wykonać przelew?

Przy zlecaniu przelewu wystarczy wybrać odpowiednią opcję udostępnioną przez system bankowości internetowej lub w Oddziale BS Chłopice.

Czy mogę zlecić przelew natychmiastowy do ZUS lub urzędu skarbowego?

Za pośrednictwem Express Elixir istnieje możliwość przekazywania przelewów natychmiastowych do ZUS i organów administracji skarbowej. Dostępność poszczególnych typów zleceń (w tym ZUS / US) zależy od banku nadawcy.

Czy zlecając przelew natychmiastowy, mogę opłacać rachunki na ostatnią chwilę?

Jest to możliwe, o ile wystawca posiada rachunek w banku uczestniczącym w systemie Express Elixir. Wcześniej należy się również upewnić, czy nie ma formalnych przeszkód po stronie usługodawcy.

Co mam zrobić, aby otrzymać przelew natychmiastowy?

Wystarczy posiadać konto w Banku Spółdzielczym w Chłopicach, uczestniczącym w systemie Express Elixir. Po zleceniu przez nadawcę przelewu natychmiastowego (w innym banku uczestniczącym w systemie) środki księgowane są na rachunku odbiorcy w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Proszę pamiętać o tym, że bank może określić godziny niedostępności na odbieranie lub wysyłanie przelewów.

Czy przelewem natychmiastowym Express Elixir mogę przekazać lub otrzymać dowolną kwotę?

Maksymalna wartość pojedynczego przelewu jest to 20.000,00 zł. System nie nakłada ograniczeń co do liczby transakcji realizowanych w ciągu doby.